Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

• * Tüm Üyelerimizin Bayramını en içtrn Dileklerimizle Kutluyoruz *

Yumurtasız Yoğurtsuz Şekerpare (Vegan)

Starella

Süper Moderatör
Üye
Evet hanımlar. Size vegan bir şekerpare tarifi ile geldim. Oğlumun süt ve yumurta ürünlerine alerjisi olduğu için uygun güzel bir tarif olacak.

Hamuru için
  • 175 gram oda sıcaklığında Becel vegan Margarin (herhangi bir vegan Margarin veya alerjisi olmayanlar için normal Margarin)
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 4 yemek kaşığı irmik
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2,5 - 3 su bardağı un

Şerbeti için:​

• 2 su bardağı toz şeker
  • 2 su bardağı su
  • 5-6 damla limon suyu

Üzeri için:​

• 1 çay bardağı fındık içi

Yapılışı

Öncelikle şerbeti ocağa alalım. Şekerler eriyince limonu sıkıp 3 4 dakika daha kaynatıp kapatalım. Bu sırada şekerparenin hamurunu kulak memesi kıvamında yumuşak yoğurup şekil verip üstüne fındık koyarak fırına atalım. Benim oğlumun kuruyemis alerjisi olduğu için ben sade yaptım. 180 derecede üstü kızarana kadar pişirin. Fırından çıkardığımız şekerpareleri sıcak şerbeti ılık dökelim. Daha sonra soğuyunca afiyetle yiyelim 🥰🥰🥰

Hepinize afiyet olsun inşallah beğenirsiniz 🥰

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6