Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

  • * Hoşgeldin 11 ayın Sultanı Ya Şehri Ramazan *

Tüp Bebek Tedavisinde Merak Edilen Sorular Nelerdir ?

İçerik Editörü

İçerik Editörü
Katılım
14 Nis 2021
Mesajlar
22
Tepki puanı
45
Puanları
0
1312021134125995.jpg


Tüp Bebek Tedavisinde Merak Edilen Sorular

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça gelişim gösteren tüp bebek tedavisi, anne ve baba olmak isteyen bireylerin başvurdukları yöntemlerin başında yer alır. Tüp bebek tedavisi, belirli aşamaları olan bir süreçtir. Tüp bebek tedavisini düşünen ebeveynler, bu süreçler hakkında birtakım soruların cevaplarını merak ederler.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanabilir?

Tüp bebek tedavisi, hem maddi hem de manevi bir süreci kapsar. Kendini bu tedaviye hazır hisseden her anne baba adayı, istediği kadar tüp bebek tedavisi olabilir. Uzun denemeler sonucunda olumlu sonuçları elde eden ebeveynler vardır. Bu sürecin uzunluğu, tedavinin cevap vermesine göre farklılık göstermektedir.

Yumurta Toplanması İşlemi Nedir?

Yumurta toplanması, tüp bebek tedavisinin ikinci aşamasıdır. Yumurta toplanması işleminden önce, anne adayına uyarıcı ilaçlar verilir. Bu ilaçlar sayesinde anne adayının yumurtaları gelişim gösterir. Belirli bir gelişme seviyesine gelindiğinde ise yumurta toplanması işlemi yapılır. Anne adayının yumurtaları, özel bir işlem ile laboratuvar ortamında alınır. Alınan yumurtalar, özel bir sıvının içerisine konularak canlı tutulur. Bu sıvı içerisine baba adayından alınan spermlerde aktarılır. Daha sonra yumurta ve spermlerin döllenmesi beklenir.


unnamed.jpg

Tüp Bebek Tedavisinde Aşılama Nedir?

Tüp bebek tedavisinin bir evresi olarak kabul edilen aşılama, döllenen embriyonun anne rahmine aktarılmasına denir. Aşılama işlemi yapılmadan önce, döllenen tüm embriyolar incelenir. Aralarından en sağlıklı olan embriyo, anne adayına aktarılır. Bu işlemden sonra embriyonun anne adayının rahmine tutunması ile hamilelik süreci başlar. Eğer aktarılan embriyo, anne adayının rahmine tutunamazsa süreç başarısız olur.

Tüp Bebek Tedavisinde Düşük Riski Nedir?

Tüp bebek tedavisi sonucunda düşük riski, doğal yollarla hamile kalanlara göre daha fazladır. Ancak bu durum tamamen anne adayının kendine dikkat etmesi ile de ilgilidir. Özellikle aşılama işleminden sonra anne adayının kendine dikkat etmesi, düşük ihtimalini azaltır. Ancak düşüğe neden olan en temel etken anne adayının sağlık durumudur. Doğal yollarla hamile kalınmasına engel olan durum, düşüğe de neden olabilmektedir. Bu bakımdan uzmanlar, düşüğe neden olan durumun tüp bebek tedavisinden kaynaklanmadığını açıklamaktadırlar.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst