Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

• * Hoşgeldin 11 ayın Sultanı Ya Şehri Ramazan *
  • * KARACA HATIR HÜPS KAHVE MAKİNESİ ÇEKİŞİMİZ 16.04.2021 TARİHİNDE AÇIKLANACAK.
  • * SCHAFER MİA PLASTİK KEPÇE TAKIMI ÇEKİLİŞİMİZ DEVAM EDİYOR..
  • * NEHİR NİLÜFER GRANİT KEK KALIBI ÇEKİLİŞİMİZ DEVAM EDİYOR..
  • * İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİPTE KALIN ( @kadininkalbicom )
  • * İPHONE 11 VE APPLE WATCH SERİES 3 ÇEKİLİŞİMİZE KATILMAYI UNUTMAYIN..

Polikistik Over ( PKO) Nedir?

ARİM#

💗 My Babygirl 💗
Yönetici
Yönetici
Üye
Web Sitesi
kadininkalbi.com

Polikistik over nedir?

Kadında Yumurtalıklarda meydana gelen küçük yumurta hücrelerinin gelişemeyip kist haline dönüşmesine polikistil over Sendromu denir. Yumurtalıklarda oluşan bu kistlerden dolayı kadınlarda çocuk sahibi olamama görülür. Poliskitil over kadınlarda hormon bozuklukları sebebiyle meydana gelir. Bu hormon bozuklukları adet düzensizliğine adet döngüsü arasında lekelenme ve kanamalara sebep olur. Yumurtaların fazla Androjen salgılamasıyla polikistik over Sendromu meydana gelir.

5efd6a5345d2a04258b879e3.jpg

Polikistik over belirtileri nelerdir?

* Düzensiz adet

* İstemsizce aşırı kilo alımı

* Testesteron Hormonunun yüksek olması

* Yüzde sivilcelenme ( Akne)

* Vücutta Tüylenme

* Adet döngüsü arasında lekelenme veya kanama

* Gebe Kalamama

Polikistik over sendromu nasıl anlaşılır?

Kadında adet düzensizliği, tüylenme, sivilcelenme, saç dökülmesi gibi belirtilerin bazıları var ise hastaya kadin doğum uzmanı doktor tarafından muayane edilir. Ultrasonla yumurtalıklar ve rahim detaylı muayane edilir. Adetin 2. Veya 3. Günü kan alınarak hormon testi yapılır. Polikistik over sendromu olan Kadınlarda yumurtlamayı sağlayan LH hormonunun yumurtayı büyüten FSH hormonundan 3 veya üstü değer yüksek olmasıdır. Östrojen hormonunun düşük olması, Testesteron yani erkeklik hormonunun yüksek olması da hastanın pko olmasına işarettir.

İhtimaller Perisi

Üşenme , Erteleme ,Vazgezme
Moderatör
Bir PCO olarak bende adet gecikmesi yillda bır kez yada bı kaç kez oluyor tüylenme yok sivilce hayatta çıkmaz evet aşırı kilo alimim vardı ama bunu dengelemeyi başardım henüz hamile kalmış değilim ama PCO gebeliğe engel değil sadece geç yumurtlama oluyor kesinlikle yumurtlamayı takip etmek gerekiyor

İyi akşamlar benim bi sorun olucaktı evlendim evlenelim adet düzensizliği var test normal çıkıyor acaba neden düzensizliği bi fikri olan varsa yazabilir mi

Dilos

Zorlama! "Ya Kalbin kırılır,ya hevesin..."
Doğa Sever Üye
Üye
İyi akşamlar benim bi sorun olucaktı evlendim evlenelim adet düzensizliği var test normal çıkıyor acaba neden düzensizliği bi fikri olan varsa yazabilir mi
İyi akşamlar Ortalama düzensizlik ay da kac 29.30.31 normal karşılanıyor

İhtimaller Perisi

Üşenme , Erteleme ,Vazgezme
Moderatör
Iyi akşamlar

Hormon testlerinmi normal cikiyor canim
Adet duzensizliginin bir cok sebebi olabilir basak pco kilo artisi bunlarin hepsi adet gecikmesi yapiyor kac gun geciyor adetin yumurtlama gunleri degisince adet tarihinde gecikir

Dilos

Zorlama! "Ya Kalbin kırılır,ya hevesin..."
Doğa Sever Üye
Üye
Bir pcoslu olarak
Adet düzensizliği,sivilce ara ara oluyor
Tüylenme var kilo artışı var belde özellikle genişleme oluyor adet döngüsü arasında ara kanama yaşıyorum
İlişki bittikten sonra da bazen oluyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6