Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

  • * Tüm Üyelerimizin Bayramını en içtrn Dileklerimizle Kutluyoruz *

Kuru Yemişlerin Cildimiz için Faydaları

İçerik Editörü

İçerik Editörü
Katılım
14 Nis 2021
Mesajlar
22
Tepki puanı
46
Puanları
0
Kuru yemişlerin Cilt için ne kadar sağlıklı ve canlı bir ciltte sahip olmak için ne kadar önemli olduğuna birlikte bakalım.

Kuru yemişlerin ciltte yaratacağı harika etkiler için mutlaka çiğ ve kavrulmamış tüketilmesi gerekir. Bu sağlıklı atıştırmalıkların aşırıya kaçılmadan düzenli olarak kullanıldığı takdirde ciltte tam bir detox etkisi gösterir. Kuru yemişler sadece cilt de değil, yıpranmış tırnaklara ve saçların canlılık kazanıp onarılmasınada büyük etki gösterir. Kuru yemişlerde bulunan vitamin ve mineraller saç dökülmemesine büyük fayda sağlar.


cig-ic-findik-7dcb.jpg

FINDIK :

Fındık tam bir Antioksidan deposudur ve güçlü bir E vitamini ve Folil asit kaynağıdır. Hücre yenilemesi, sağlıklı, canlı ve genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Güneşin saçtığı zararlı ışınların neden olduğu kanser türlerine karşı adeta savaş açar. Günlük tüketilen 1 avuç fındıkla günlük E vitamini ihtiyacı karşılanır.

MeriçYerFıstığı.jpg

YER FISTIĞI :

Antioksidan görevi gören fıstık cildimiz için çok önemli olup, metabolizmanın düzenlenmesi için ihtiyacımız olan B1, B3, B6 ve folik asit vitaminleri içerir. Ayrıca içerdiği E vitamini sayesinde cilt kurulduğunu önler. Yer fıstığı içerdiği Bakır, Fosfos, Demir ve Manganez minerallerle Kronik hastalıklarla savaşır. İçerdiği Omega 3 saçların hızla uzamasını sağladığı gibi parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

pexels-right-light-255060.jpg

CEVİZ :

Ceviz içerdiği bir çok Vitamin vr mineraller sayesinde güçlü bir Antioksidan kaynağıdır. Cildin Nem kazanmasını sağlar ve cilde elastikiyet verir.

27220001-2eb5e9-1650x1650.jpg

KESTANE :

Kestane vücuttaki ödemi azaltıp adete bir Detox etkisi yaratır. İçerdiği mineraller sayesinde ciltteki şişkinliği azaltır. Ciltteki yorgun görünümü ortadan kaldırır. Ayrıca iltihap önleyici etkiye sahiptir.


cashew-nut-kaju-akha-500x500.jpg

KAJU :

Kaju içerdiği bakır sayesinde saç dökülmesiyle savaşır ve bakır eksikliğinin sebep olduğu hastalıkları önler. Saç dökülmesine iyi geldiği gibi, saçların koyu renk almasına yardımcı olur.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst