Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

• * Hoşgeldin 11 ayın Sultanı Ya Şehri Ramazan *
  • * KARACA HATIR HÜPS KAHVE MAKİNESİ ÇEKİŞİMİZ 16.04.2021 TARİHİNDE AÇIKLANACAK.
  • * SCHAFER MİA PLASTİK KEPÇE TAKIMI ÇEKİLİŞİMİZ DEVAM EDİYOR..
  • * NEHİR NİLÜFER GRANİT KEK KALIBI ÇEKİLİŞİMİZ DEVAM EDİYOR..
  • * İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİPTE KALIN ( @kadininkalbicom )
  • * İPHONE 11 VE APPLE WATCH SERİES 3 ÇEKİLİŞİMİZE KATILMAYI UNUTMAYIN..

Köz Patlıcan Çorbası

Dfnkedi

Üye
Malzemeler
4 patlıcan
3 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı sıvıyağ
2 - 3 su bardağı süt
Kıvam alana kadar su
Tuz
Karabiber

Yapılışı
Patlıcanları önce közlüyoruz. İster ocakta ister közde ister fırında hangisi kolayiniza gelirse. Sonra kozlenen patlıcanlar minik minik dogranip bekletilir. Tencereye tereyağ sıvıyağ un konulup kavrulur sonra patlıcanlar içine eklenir. Daha sonra süt eklenir ve suyu da yavaş yavaş ekleyin. Kıvamı kendi sevdiğinize göre ayarlayıniz. Koyu veya normal kıvam olarak. En son tuz ve karabiber eklenir. Biraz kaynadıktan sonra altını kapatıp bir süre dinlendikten sonra servis yapınız.
Ayriyetten eğer patlıcan tanesi direk ağzıniza gelmesini istemiyorsanız rondodan geçirebilirsiniz. Ben bu sefer yaptığımda rondodan geçirdim lezzet olarak aynı oluyor.

Şimdiden Hepinize afiyet olsun canlarım ❤️😍
Ekli dosyayı görüntüle 4180
Rondodan geçince kıvam ve şekli böyle oluyor kızlar 😍
Bende zannediyorum bir tek ben bilmiyorum bu çorbayı. 😬mutlaka denemek lazım😊

Dilos

Zorlama! "Ya Kalbin kırılır,ya hevesin..."
Doğa Sever Üye
Üye
Malzemeler
4 patlıcan
3 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı sıvıyağ
2 - 3 su bardağı süt
Kıvam alana kadar su
Tuz
Karabiber

Yapılışı
Patlıcanları önce közlüyoruz. İster ocakta ister közde ister fırında hangisi kolayiniza gelirse. Sonra kozlenen patlıcanlar minik minik dogranip bekletilir. Tencereye tereyağ sıvıyağ un konulup kavrulur sonra patlıcanlar içine eklenir. Daha sonra süt eklenir ve suyu da yavaş yavaş ekleyin. Kıvamı kendi sevdiğinize göre ayarlayıniz. Koyu veya normal kıvam olarak. En son tuz ve karabiber eklenir. Biraz kaynadıktan sonra altını kapatıp bir süre dinlendikten sonra servis yapınız.
Ayriyetten eğer patlıcan tanesi direk ağzıniza gelmesini istemiyorsanız rondodan geçirebilirsiniz. Ben bu sefer yaptığımda rondodan geçirdim lezzet olarak aynı oluyor.

Şimdiden Hepinize afiyet olsun canlarım ❤️😍
Ekli dosyayı görüntüle 4180
Rondodan geçince kıvam ve şekli böyle oluyor kızlar 😍
Aaaaaa ne güzel olmus aynı yoğurt çorbası gibi ellerine sağlık yıldızım hamarat hatunummm😍😍😍😍😍😍😍

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6