Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

• * Tüm Üyelerimizin Bayramını en içtrn Dileklerimizle Kutluyoruz *

Hünkar Beğendi

Starella

Moderatör
Doğa Sever Üye
Üye
images (13).jpeg
(Resim bana ait değildir ama bende böyle yapıyorum. 😊)
Malzemeler
250 gr kuşbaşı et
3 yemek kaşığı sıvı yağ
1 adet soğan
1 adet biber
1 adet domates
Yaklaşık 1 yemek kaşığı salça
1,5-2 su bardağı su
Tuz,karabiber

Beğendi için;
4 adet patlıcan
1 buçuk veya 2 su bardağı süt (kıvama göre)
2 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı un
Tuz
Yarım su bardağı kaşar rendesi (ben kullanmıyorum pek çünkü donuk gibi oluyor)

Yapılışı
Merhaba hanımlar. Ben kendi yaptığım tarife göre anlatcam. Şimdiden afiyet olsun.❤️
Önce patlıcanları ocakta veya fırında közlüyorum ama siz hangisini isterseniz onu yapın ben ocakta yapıyorum daha tatlı oluyor. Bu sırada eti minik minik doğrayıp tavada pişirmeye başlıyorum sonra sırayla yağ soğan salça biber ve domatesleri katıp bir süre öyle soteliyorum sonra su ekliyorum. İstediğim kıvama gelince en son tuz karabiber koyuyorum. Siz isterseniz kekik de katabilirsiniz ben ekliyorum. Sonra pişen et soteyi kapatıp beğendisine başlıyorum.
Öncelikle közlenmiş patlıcanları soyup bıçak yardımıyla minik minik kesiyorum. Bilendir dan geçirmeyin güzel olmuyor patlıcan taneli daha tatlı oluyor bence siz bilirsiniz. Daha sonra ocağa tencereyi alıp tereyağ ve un kavuruyorum. Güzelce kavrulunca patlıcanları ekleyip karıştırmaya başlayıp özlestirme yapıyorum. Oda olunca sütü ekliyorum. Siz sütü kontrollü ekleyin kıvamını nasıl seviyorsanız öyle yapın ben 1 kasık una 1 buçuk süt koyuyorum gayet güzel oluyor. Daha sonra tuz karabiber ekleyip kapıyorum.
Güzelce tabağın altına beğendi sosunu ekleyip üstüne güzelce et soteyi döküyorum ve güzelce yiyorum 😂 Ben bu tarifle yapıyorum kızlar ama şöyle bisi var ben beğendi sosunu 2 bardak süt ve 1 buçuk kaşık unla yapıyorum biraz fazla olsun diye. Et yerine tavuk ve kıyma da kullanabilirsiniz 🥰 Hepinize afiyet olsun 😘

Brunello Cicinelli

Zıpçıktı Ecoş'un Çilekeş Anası
Moderatör
Anne Üye
Doğa Sever Üye
Üye
Eline sağlık kuzum teşekkür ederiz forum047

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5