Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

  • * Tüm Üyelerimizin Bayramını en içtrn Dileklerimizle Kutluyoruz *

Emziren Anne Nasıl Zayıflamalı

ARİM#

💗 My Babygirl 💗
Yönetici
Yönetici
Üye
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
3,363
Tepki puanı
10,575
Puanları
60
Konum
Kadininkalbi
Web Sitesi
kadininkalbi.com
Emziren Anne Nasıl Zayıflamalı

Annelerin sütü dünyada bulunan en doğal şeydir. İlk altı ay boyunca çocuğun her ağlamasında onu emzirebilmek bunun yanında ona başka ek bir besin vermemek, aktif süt verme eylemidir.

Bu doğal sütün verimliliği çocuk için çok önemli ve kıymetlidir. Yalnızca anneden aldıkları süt ile beslenen çocuklar daha sağlıklı olmakla birlikte birçok hastalıktan da korunabilmektedir. Anne çocuk bağı için de çok mühim bir konuma sahiptir.

Bu açıdan baktığımızda annenin zayıflamak için sütü tehlikeye atmaması önerilmektedir.

Emzirmenin dönem içerisinde, her günde tam olarak 6-7 çay bardağı ölçüsünde, 600- 700 ml süt salgılanmaktadır. Bu doğrultuda harcanan kaloriye bakacak olursak, her günde 500 -700 kaloriye denk düşmektedir.

Elbette her annenin bu dönemde kilo vermek en büyük hayalidir. Fakat inanın acele etmenize gerek yok. Süt verildiği sürece oluşan kalorinin kaybı 1 saatte oluşmakta olan egzersize denktir.

Ayrıca emzirirken güzel oranda, dengeli beslenebilmiş ve yeterli sıvılar tüketebilmiş anneler, eğer ki doğumunu normal şekilde bir kilo alımı bitirmişse, 6 ay bittikten sonra doğum esnasında almış olduğu ve süt üretmek amacıyla alınmış fazla kilolarından kurtulmaya başarır.

En olması gereken durum annenin beslenme ve diyet uzmanı ile bu yolda ilerlemesidir, uzman ile randevusuna gitmeden evvel mutlaka bir hafta süresince yediği ve sütünü verdiği zamanları kaydedebilmesidir. Çünkü süt veriminin beslenme ile arasındaki ilişki çok önem arz etmektir.

Emzirme Durumundayken Kilo Verme Hızı Ne Düzeyde Olmalıdır?

İlk 4 ay içerisinde aylık olarak yarım veya bir kilogram zayıflamak normal bilinmektedir. Tabi bu durum annenin kilosuna göre değişkenlik gösterebilir. Anne eğer ki şişmansa ay içerisinde 2 kilogram kaybetmekte muhtemeldir. Ancak ayda 2 kilogramın üstünde zayıflamış olan anne için bu sakıncalı bir durumdur. Doktor izni ile düzenli spor ve yürüyüşler de bu hususta fayda sağlayacaktır.

Kilo Verme Durumunu Önceki Halinizle Kıyaslarken Dikkat Ediniz!


Hamilelikten önceki kilonuza tam anlamıyla dönmek istiyorsunuz fakat vücudunuz artık bu duruma olumlu yaklaşım sergileyemeyebilir. Hamilelik öncesi de kilo vermede sıkıntılı haller yaşamışsanız, büyük bir olasılıkla hem ek kiloları vermek hem de gerekli sütü üretebilmekte zorluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kilo vermekten çok, nasıl sağlıklı bir durumda kalacağınızı planlayın ve ona göre hareket edin. Kaslarınızı geliştirebilecek faaliyetlerde bulunun. Gelişmiş olan kaslarınız metabolizmanızı hareketlendirecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst