Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

BİRİKİME BAŞLAYALIM MI

poncikvegece

Anne Üye
Doğa Sever Üye
Merhaba :k4::k11:
Çalışan, çalışmayan tüm hatunlara kocaman kocaman merhabalarrr :k4:

Bu topiği açmamda ki sebep başlıktan da anlaşıldığı üzere; birikim ! birikim ! birikim !
Nelerden tasarruf edersek ne kadar biriktiririz? Bildiklerini, yaptıklarınızı paylaşarak tasarruf yollarınızı anlatarak hayallerimize kavuşabiliriz. Az çok demeyelim :k30:

Mesela biz eşimle günde 10 TL kumbaraya atarak, 1 yılda 3500 TL para biriktirip o yaz tatile çıkmıştık :k16:
Şuan evde bulundurduğum kumbaraya her gün düzenli olarak 10 TL ve elime geçen bütün bozuk paraları atıyorum, 5 kuruş 10 kuruş dinlemeden ne bulursam ama :)
Onun haricinde her ay mutlaka 1 tane çeyrek almaya özen gösteriyorum..

Para biriktirme üzerine 12 etkili söz vardır, benim en sevdiklerim bunlar.. Bunları okuduktan sonra aslında başladım birikime diyebilirim.

Bunlar neler ?
  1. “Damlaya damla göl olur.”
Küçük birikimler ilerde büyük miktarlara ulaşabilir. Bunu baz alarak ufakta olsa para biriktirmeye başlamalısınız.

2. “Ak akçe kara gün içindir.”

Para insanın rahat yaşaması için gerekli olan bir araçtır. Özellikle kötü günlerde para insanı sıkıntıdan kurtarmada en büyük yardımcıdır. Dolayısıyla her insan bütçesine göre bir miktar para biriktirmeye yönelmelidir. Kara günleri düşünerek her daim tasarrufa gitmekte fayda var!

3. ”Güvenme varlığa, düşersin darlığa.’’

Her şeyin bir sonu vardır yani tükenmeyecek şey yoktur. Ne kadar varlıklı olursanız olun, sahip olduğunuz her şeyin bir gün yokluğa dönüşebileceği ihtimalini asla unutmamalısınız. Hayatta her an her şey olabilir. Bu sebeple elinizde var o olan hiçbir şeyi har vurup, harman savurmamalısınız. Yarınlarınız için şimdiden tutumlu olmalı ve para biriktirmelisiniz.

4. “Her çok azdan olur.”

Az az para biriktirip çoğaltmak gerek. Çünkü her çok azdan olur.

5.”Dişinden tırnağından artırmak.’’

Gerekirse daha az yemeli, daha az gezmeli, daha az harcamalı ama kenara bir miktar para atmalı.

6. ”Ayağını yorganına göre uzat.’’

Her zaman gelirimiz kadar harcama yapmalıyız. Zor günler yaşamak istemiyorsak çok para harcamaktan çekinmeliyiz.

7. ”Sakla samanı gelir zamanı.’’

Bugün gereksiz dediğiniz şey bir gün çok işinize yarayabilir. Bu sebeple bir şeyleri çöpe atmak yerine ihtiyaç sahip birine vermeli ya da ilerde lazım olabilir düşüncesiyle saklamalısınız.

8. “İşten artmaz dişten artar.”

Tasarruf yapmak istiyorsanız aşırı harcama yapmamalı bir şeylerden fedakârlık etmeliyiz. Ancak bu şekilde birikim yapabiliriz.

9.‘‘Akara kokara bakma çuvala girene bak.’’

İnsan iyi gün kötü demeden her daim para biriktirmeli.

10.“Gençlikte taş taşı, kocalıkta ye aşı.”

Bir insan yaşlandığında çalışamadığı zaman rahat edebilmesi adına gençliğinde çok çalışıp para kazanmalı.

11.‘‘Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir.’’

Asıl tutumluluk değersiz görünen şeyleri değerlendirmekle başlar.

12. “Su akarken testiyi doldurmalı.“

Elinize fırsatlar çıktığında yararlanabilir, gelirinizin fazla olduğu zamanlarda yarınları düşünerek yönelebilirsiniz.

** Birikim yapan veya yapmak isteyip yapamayan tüm hatunları bu yazı altına bekliyorummm :k35::k29:

birikim-300x200.jpg

Pumpkin

Rabbi Hebli Mines Salihin 🙏
Doğa Sever Üye
En sevdiğim konu bu oldu işte 🤭 birikim yapmayı bende seviyorum. Biraz borcumuz vardı şükür o bitti bu ay fakat biz biraz harcamayı artırdık 🤣 kısmetse 2 aya düzene gireriz sonra birikime geçeriz. Şuanlık tek birikim eşimin de benimde devam eden bireysel emeklilikler. Bu konuda tecrübeli arkadaşların fikirlerini çok merak ediyorum. Bol bilgi alışverişi olan bir konu olur umarım

poncikvegece

Anne Üye
Doğa Sever Üye
En sevdiğim konu bu oldu işte 🤭 birikim yapmayı bende seviyorum. Biraz borcumuz vardı şükür o bitti bu ay fakat biz biraz harcamayı artırdık 🤣 kısmetse 2 aya düzene gireriz sonra birikime geçeriz. Şuanlık tek birikim eşimin de benimde devam eden bireysel emeklilikler. Bu konuda tecrübeli arkadaşların fikirlerini çok merak ediyorum. Bol bilgi alışverişi olan bir konu olur umarım
Harikaaa :)
Bol bol birikim yapacağınız zamanlar biraz önce gelsin inşallahh diyeyim o halde :) Bizim de eşimle aslında epey borcumuz var 2 tane kredi var üzerimizde, ama ona rağmen yapabildiğimiz kadar atabildiğimiz kadar atmaya çalışıyoruz. Bu arada benim de devam eden bir bes durumum var.. Yaklaşık 3 senedir devam ediyor önümüzde ki 3-4 sene içerisinde de çıkmayı düşünmüyorum nasipse.

Onun haricinde çok tasarruf eden biriyim, gereksiz hiçbir şeyden hoşlanmam :)
Bir an önce borcunuzu bitirin sizde inşallah :) Çocuk var mı

Pumpkin

Doğa Sever Üye
Harikaaa :)
Bol bol birikim yapacağınız zamanlar biraz önce gelsin inşallahh diyeyim o halde :) Bizim de eşimle aslında epey borcumuz var 2 tane kredi var üzerimizde, ama ona rağmen yapabildiğimiz kadar atabildiğimiz kadar atmaya çalışıyoruz. Bu arada benim de devam eden bir bes durumum var.. Yaklaşık 3 senedir devam ediyor önümüzde ki 3-4 sene içerisinde de çıkmayı düşünmüyorum nasipse.

Onun haricinde çok tasarruf eden biriyim, gereksiz hiçbir şeyden hoşlanmam :)
Bir an önce borcunuzu bitirin sizde inşallah :) Çocuk var mı

Evlendikten sonra şehir değişikliği nedeni ile işi bıraktım eşim tek çalışıyor. Mobilya borçları falan anca bitirdik 🤭 yoksa kredi filan yok ev alma planımız var ele geçen her nakiti ona saklıyoruz🤭

Bende fuzuli harcama yapmayı sevmem küçüklüğümden beri birikim yapan biriyim ama gerektiğinde de hiç acımam harcarım🤣
Çocuğumuz yok ama istiyoruz bir yandan da onun için yatırım yapmak istiyorum planlar var bakalım hayata nasıl geçer 🤭

poncikvegece

Anne Üye
Doğa Sever Üye
Evlendikten sonra şehir değişikliği nedeni ile işi bıraktım eşim tek çalışıyor. Mobilya borçları falan anca bitirdik 🤭 yoksa kredi filan yok ev alma planımız var ele geçen her nakiti ona saklıyoruz🤭

Bende fuzuli harcama yapmayı sevmem küçüklüğümden beri birikim yapan biriyim ama gerektiğinde de hiç acımam harcarım🤣
Çocuğumuz yok ama istiyoruz bir yandan da onun için yatırım yapmak istiyorum planlar var bakalım hayata nasıl geçer 🤭
Yani gerçek şu ki harcamayı bende çok severim :k2: Özelliikle kıyafet ve kozmetik üzerine :k16:
Benim de ilk gebelik, aslında evlendiğimiz andan beri birikim yapıyoruz ama şu son 7-8 aydır yaptığımız birikimler hep karnımda ki için :)

Pumpkin

Doğa Sever Üye
Yani gerçek şu ki harcamayı bende çok severim :k2: Özelliikle kıyafet ve kozmetik üzerine :k16:
Benim de ilk gebelik, aslında evlendiğimiz andan beri birikim yapıyoruz ama şu son 7-8 aydır yaptığımız birikimler hep karnımda ki için :)
Kozmetik ürünü pek kullanmıyorum kırk yılda bir 🤭 giyim bayanların vazgeçilmezi onuda indirime denk getiriyorum genelde 🤭 hayat koşulları çok zor artık o yüzden bebek için ekstra birikim şart.. Bebek için az az birikime başladım aslında ilk ihtiyaçlar için 😊

Şu aralar aklıma takılan bir konu var bu küçük birikimleri altın hesabında mı tutsak yoksa TL hesabımı onu bilemedim. Malum uzun vade değil altının dengesiz durumu sa ortada

poncikvegece

Anne Üye
Doğa Sever Üye
Kozmetik ürünü pek kullanmıyorum kırk yılda bir 🤭 giyim bayanların vazgeçilmezi onuda indirime denk getiriyorum genelde 🤭 hayat koşulları çok zor artık o yüzden bebek için ekstra birikim şart.. Bebek için az az birikime başladım aslında ilk ihtiyaçlar için 😊

Şu aralar aklıma takılan bir konu var bu küçük birikimleri altın hesabında mı tutsak yoksa TL hesabımı onu bilemedim. Malum uzun vade değil altının dengesiz durumu sa ortada
Küçük birikimden kastın ne bilmiyorum canım..
Ama benim bir bankada altın hesabım var aslında uzun vade de baya getirisi oldu bana. Ama onu unutuyorum mesela ben hiç yokmuş gibi davranıyorum altın yükselse de düşse de hiç dokunmuyorum oraya . Baya birikti orası mesela 2017 eylül ayında koyduğum çeyrekler vardı.. o zaman çeyreğin tanesini 230 liradan falan koymuştum yanlış hatırlamıyorsam şuan da çeyrek 560 TL civarı :) baya getiri yaptı bana

Pumpkin

Doğa Sever Üye
Küçük birikimden kastın ne bilmiyorum canım..
Ama benim bir bankada altın hesabım var aslında uzun vade de baya getirisi oldu bana. Ama onu unutuyorum mesela ben hiç yokmuş gibi davranıyorum altın yükselse de düşse de hiç dokunmuyorum oraya . Baya birikti orası mesela 2017 eylül ayında koyduğum çeyrekler vardı.. o zaman çeyreğin tanesini 230 liradan falan koymuştum yanlış hatırlamıyorsam şuan da çeyrek 560 TL civarı :) baya getiri yaptı bana

Çeyrek o kadar çok arttı mı ya 🤭 kasımda 460 dan olan altınlar baya kar sağlamış demekki🤭

poncikvegece

Anne Üye
Doğa Sever Üye
Çeyrek o kadar çok arttı mı ya 🤭 kasımda 460 dan olan altınlar baya kar sağlamış demekki🤭
Evet canım, çeyrek şuan alış fiyatı 578 satış fiyatı 590 civarı :)
Bende de altın hesabı olduğu için sürekli takip ediyorum.. Uzun vade de gerçekten güzel kar sağlıyor. Diyorum ya 2017 Eylül de çeyrekleri ben 230-238 tl civarından koymuştum :) bana sağladığı kara bakar mısın :) Ama dediğim gibi uzun vade.. ama unuttum ben onları hiç yokmuş gibi davranıyorum, altın çıksa da düşse de hiç dokunmuyorum taa kii ne zaman çok zor da kalırım Allah korusun hastalık, sağlık vs olmadığı sürece de çekmeyeceğim.

Pumpkin

Doğa Sever Üye
Evet canım, çeyrek şuan alış fiyatı 578 satış fiyatı 590 civarı :)
Bende de altın hesabı olduğu için sürekli takip ediyorum.. Uzun vade de gerçekten güzel kar sağlıyor. Diyorum ya 2017 Eylül de çeyrekleri ben 230-238 tl civarından koymuştum :) bana sağladığı kara bakar mısın :) Ama dediğim gibi uzun vade.. ama unuttum ben onları hiç yokmuş gibi davranıyorum, altın çıksa da düşse de hiç dokunmuyorum taa kii ne zaman çok zor da kalırım Allah korusun hastalık, sağlık vs olmadığı sürece de çekmeyeceğim.
Geçenlerde alacaktım o zamanda 530 filandı dengesiz diye girmedim topa neyse hayırlısı böyleymiş şu virüs dönemi geçtikten sonra artık birşeyler yaparım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8