Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

• * Tüm Üyelerimizin Bayramını en içtrn Dileklerimizle Kutluyoruz *

Bebeklerde Ateş

ARİM#

💗 My Babygirl 💗
Yönetici
Yönetici
Üye
Web Sitesi
kadininkalbi.com
Bebeklerde Ateş

Tipik olarak, bebeğinizin normal vücut ısısı 36.5°C ile 37.5°C arasında kalmalıdır. 38°C'nin üzerindeki herhangi bir okuma ateş olarak kabul edilir. Bebek ateşi söz konusu olduğunda, yapabileceğiniz en iyi şey hazırlıklı olmaktır. Bebeğiniz iyi olmadığında, ateş genellikle sorunun ilk belirtisidir. Ateş genellikle bağışıklık sisteminin bir hastalık veya enfeksiyonla savaştığının bir işaretidir.

Bebeklerde Ateş Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Birkaç Şey;

• Aşırı sarma veya sıcak bir ortam bebeğin vücut sıcaklığının yükselmesine neden olabilir
  • Ateşin ne kadar yüksek olduğu, ateşe neden olan hastalığın şiddetini göstermez
  • Çoğu çocukluk ateşi, 5-7 gün sürebilen viral bir enfeksiyondan kaynaklanır.
Bebeklerin Ateşini Nasıl Ölçülebilir?

Bir bebeğin ateşini ölçmek için birkaç farklı yöntem vardır. 3 yaşından küçük bir çocuk için doğru bir ateş ölçmenin en iyi yolu dijital rektal termometre kullanmaktır. Kulak termometresi, alın termometresi ve koltuk altı okumaları kullanışlıdır, ancak bunlar pek doğru değildir.

3 Aylıktan Küçük Bebeklerde Ateş İçin Çocuk Doktorunuzu Ne Zaman Aramalısınız?

Bebeğiniz 3 aylıktan küçükse ve 38°C'nin üzerinde bir ateş varsa, çocuk doktorunuzu arayın.5 günden fazla süren kalıcı bir ateş endişe kaynağıdır.

3 Aylıktan Büyük Bebeklerde Ateş İçin Çocuk Doktorunuzu Ne Zaman Aramalısınız?

Ne kadar hasta olduklarını belirlemek için bebeğinizin semptomlarına ve davranışlarına dikkat edin ve bu belirtilere dayanarak doktordan tedavi tavsiyesi isteyin. Ateş genellikle 3-5 gün içinde geçer, ancak çocuğunuzun yaşı ne olursa olsun, kalıcı bir ateş endişe kaynağıdır.

Bebekler Ateşlendiği Zaman Görülen Belirtiler Şunlardır;

• Hasta, uykulu veya tepkisiz görünüyor
  • Nefes almada zorluk
  • Kolayca solmayan bir döküntü var
  • Boyun sertliği, şiddetli baş ağrısı veya nöbet var
  • Safra veya kan varlığı ile kalıcı kusma.
  • Kafalarının üstündeki yumuşak nokta dışa doğru kıvrılır.
  • Zayıf, yüksek perdeli ağlama, normal ağlamaları gibi değil.
Sıcak çarpması bazen ateş ile karıştırılır. Bu durum, vücut ısısı tehlikeli seviyelere yükseldiğinde ortaya çıkar. Dışarısı sıcak olduğunda, bebeğinizi hafif, bol kıyafetlerle giydirin ve bir dakika bile kapalı bir arabada bırakmayın.

kumsal

Üye
merhaba , ateş genellikle 3-5 günde geçer demişsiniz de.. benim gözlemim ateşin ne zaman çıkacağı belli olmuyor. 3-5 gün aralıksız ateş çıkıyorsa zaten bir hastalık muhtemelen enfeksiyon vardır öyle değil mi? bu arada doğru söylüyorsunuz ateşi çıkan çocukta her şeyden önce hazırlıklı olmak lazım. Ateş düşürücü asistanı diye bir şey keşfetmiştim. Tüm annelere öneririm. Her şeyi bilmiyor olabiliyoruz. Dahası bebeğimiziin ateşi çıktığında mantıklı karar veremeyebiliyoruz. Şuraya bırakıyorum bence telefonunuza kaydedin.

Ateş düşürücü asistanı

Starella

Süper Moderatör
Üye
merhaba , ateş genellikle 3-5 günde geçer demişsiniz de.. benim gözlemim ateşin ne zaman çıkacağı belli olmuyor. 3-5 gün aralıksız ateş çıkıyorsa zaten bir hastalık muhtemelen enfeksiyon vardır öyle değil mi? bu arada doğru söylüyorsunuz ateşi çıkan çocukta her şeyden önce hazırlıklı olmak lazım. Ateş düşürücü asistanı diye bir şey keşfetmiştim. Tüm annelere öneririm. Her şeyi bilmiyor olabiliyoruz. Dahası bebeğimiziin ateşi çıktığında mantıklı karar veremeyebiliyoruz. Şuraya bırakıyorum bence telefonunuza kaydedin.

Ateş düşürücü asistanı
Teşekkür ederim güzel bilgin için telefona kaydetcem🥰

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6