Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

• * Hoşgeldin 11 ayın Sultanı Ya Şehri Ramazan *

Bebek Menüsü 🍽

1Bebek1Anne

Yönetici
Yönetici
Üye
Web Sitesi
youtube.com
Ek gıdaya geçince bebeğime güzeel tabaklar hazırlayacağım diye hayal ederken ilk 2 ay hiç öyle olmadı çünkü hep tadımla geçti.

3 gün kuralını hakkıyla uygulayan bir anne varsa oda benimdir herhalde kızım doğru düzgün sabah kahvaltı akşam yemek yemeye henüz 10 gündür falan geçti herhalde 😂 (4 gün sonra 8 aylığız)

Kızım biraz kilolu bir bebek ve memeye düşkün olduğu için doktorumuzunda söylediği şekilde çok acele etmedik, kavanoz mamaları, tok tutan mamalar, kilo aldıran mamalara falan hiç girişmedim sebze ağırlıklı besliyorum 🥰

Artık tabağında 2-3 çeşit şey bulundurduğum kızımın menülerini keyifle hazırlıyorum ❤️

Bu konu başlığıda birbirimize fikir olsun neleri nelerle birlikte yediriyoruz vs. fikir alışverişinde bulunalım 😍

Bizim için iftar menüsü konusu varsa bebişlerimiz için neden olmasın 😋

Bizim bugünkü menümüzde kıymalı kabak çorbamız vardı tarifini paylaşmıştım. Çorbaları ben baya pütürlü bırakıyorum en başından beri. Yanında yoğurt ve 3-4 dilim buharda pişmiş elma. Meyve öğününü genelde ikindi gibi veriyordum ama o zaman uyuduğu için yemeğinin yanına koydum zaten 1 dilim yiyebildik 😍

383A7C6A-5F64-479E-9F5A-C680E7900C18.jpeg

Starella

Moderatör
Doğa Sever Üye
Üye
Görsel şölenler olacak yıldızım 🥰
Görsel diyorum çünkü tadı ot gibi oluyor hahahah tuzsuz salçasız baharatsız :k2:
Ayy o tadsiz şeyleri biliyorum ben yakınlarım da gördüm hep 🤣 yazık yavrulara kardeşim ilk zaman dememişti ama annem Bi kere bizim yediğimiz den taddirmis bir daha ek gıda ya yapılan şeyleri yemedi hep bizim yedikleirmizi istedi bildiğin 7 8 aylıkken vermezsek ağlardı bide morarirdi🤣🤣

Ben görsel şova razıyım 🤣

1Bebek1Anne

Yönetici
Yönetici
Üye
Web Sitesi
youtube.com
Ayy o tadsiz şeyleri biliyorum ben yakınlarım da gördüm hep 🤣 yazık yavrulara kardeşim ilk zaman dememişti ama annem Bi kere bizim yediğimiz den taddirmis bir daha ek gıda ya yapılan şeyleri yemedi hep bizim yedikleirmizi istedi bildiğin 7 8 aylıkken vermezsek ağlardı bide morarirdi🤣🤣

Ben görsel şova razıyım 🤣
Yaa kuzum 1 yaştan önce tuz salça falan çok zararlı ama 🙈🙈
Ben 1 yaşından sonra bile tuza alıştırmayı pek düşünmüyorum ne kadar geç alırsa o kadar iyi koyarsam bile doğal kaya tuzu azıcık koyabilirim zaten kendi yemeklerimize de çok az koyuyoruz 😂😂

Starella

Moderatör
Doğa Sever Üye
Üye
Yaa kuzum 1 yaştan önce tuz salça falan çok zararlı ama 🙈🙈
Ben 1 yaşından sonra bile tuza alıştırmayı pek düşünmüyorum ne kadar geç alırsa o kadar iyi koyarsam bile doğal kaya tuzu azıcık koyabilirim zaten kendi yemeklerimize de çok az koyuyoruz 😂😂
Zaten bizimkiler aynı yemeği tuzu az ve yağsı az sadece zeytin yağ ile yaptılar. Bizimkini direk yemedi yaşını geçtikten sonra bizimkilere başladı. Mesela balık yemeye 8 ay başladı 2 parça palamutu tek başına yiyor bide salatayla salatasız asla 🤣 bide pilav canavarı yanına da ya ayran ya tavuk olacak. Herifin lezzet şeysi var 😂 😂 artık 19 aylık oldu.
Ama bence duru kuş da yaşını geçip kendi yediğinde verince daha çok yemek isteyecek diye düşünüyorum çünkü çocuklar yasak olanları seviyor 🤣🤣🤣

1Bebek1Anne

Yönetici
Yönetici
Üye
Web Sitesi
youtube.com
Zaten bizimkiler aynı yemeği tuzu az ve yağsı az sadece zeytin yağ ile yaptılar. Bizimkini direk yemedi yaşını geçtikten sonra bizimkilere başladı. Mesela balık yemeye 8 ay başladı 2 parça palamutu tek başına yiyor bide salatayla salatasız asla 🤣 bide pilav canavarı yanına da ya ayran ya tavuk olacak. Herifin lezzet şeysi var 😂 😂 artık 19 aylık oldu.
Ama bence duru kuş da yaşını geçip kendi yediğinde verince daha çok yemek isteyecek diye düşünüyorum çünkü çocuklar yasak olanları seviyor 🤣🤣🤣
Yaa maşallah ona maşallahh iştahlı bebikto 😍
Kuzum zaten bi kere verince hep istiyorlar bide mesela ek gıdaya meyveyle başlamayın tadına alışırsa sebze almayabilir demişti doktor aynı onun gibi 😂😂

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6