Aramıza Hoş Geldin, Kadının Kalbi | Her Şey Kadının Kalbinde Başlar!

Türkiye'nin en iyi kadın sitesinde, Astroloji, sağlıklı yaşam, diyet, yemek tarifleri, hamilelik ve sanata kadar onlarca kategoride içeriğe sahip sosyal kadın portalındasın. Hissetmek istediğin tüm duygulara uzak kalma sadece üye olarak aramıza katıl.

Aklında Olanları Sor

Tüm sorularınıza birlikte çözüm arayalım, derdinizi paylaşalım.

Gündemde Olanlar

Bugün Kadının Kalbinde neler yeni kısaca göz atmak ister misin?

İletişim ve Destek

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin 7/24 sizi bekleyen güçlü bir destek sistemi var.

  • * Tüm Üyelerimizin Bayramını en içtrn Dileklerimizle Kutluyoruz *

6 Aylık Hamilelik

ARİM#

💗 My Babygirl 💗
Yönetici
Yönetici
Üye
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
3,365
Tepki puanı
10,577
Puanları
60
Konum
Kadininkalbi
Web Sitesi
kadininkalbi.com

week27.jpg

6 Aylık Hamilelik

Hamileliginizin 6. Ayın sonunda Bebeginiz tahmini 37 - 38 cm agırlıgı ise tahmini 950 gram civarıdır. Bebeginiz bir Karnabahar büyüklügündedir.

karnabahar.png

Bebeginizin gelişimi hızla devam edip fiziksel gelişimi tamamlanmıştır. Bu ayda bebeginin bütün organlarının tamamlanmasıyla birlikte doguma hazırlık süreci başlamış bulunur. Bebeginizin tırnakları tamamen oluşmuş olup vücudundaki keratin seviyesi sayesinde tırnaklar uzamaya başlar. Bu ay dan itibaren bebeginiz ışıga ve ısıya tepki vermesi gelişir. Bebeginizin hıçkırıklarını daha fazla hissetmeye başlarsınız. Bebeginizin ses duyusu bu ay daha da geliştiginden sizin ve eşinizin sesini ayırt edebilir.Akcigerleri gelisimini tamamlamaya devam edip olası erken dogumda bebegin tıbbi müdahale ile hayatta kalması için şans yüksektir.

Vücudumda Neler Oluyor


Şimdiye kadar almış oldugunuz kiloların tahmini 1 kg kadarı bebeginize gider. Artık kilo alımınız hızlanır ve karnınızın büyümesi sebebiyle daha çok yorulup acıkırsınız. Hormonların yükselmesi sebebiyle yüzünüzde veya vücudunuzda lekelenmeler meydana gelebilir, fakar endişelenmeyin bu lekeler genellikle hamilelik sonrasında kendiliginden yok olurlar.

  • Varis Sorunu
  • Kabızlık , buna baglı hemoroit
  • Tansiyon Yükselmesi
  • Baş agrısı, Bel agrısı
  • Vücudda sızlanma, uyuşma, ve karıncalanma
  • El ve Ayaklarda şişme
  • Bacaklarda Kramp ve Agrı

Gebeligin 6. Ayında Doktorunuz Şeker Yükleme Testi yapmanızı tavsiye edebilir. Testin yapılması gebelik şekerinin tespit edilip zamanında kontrol altına tutulabilmesi içindir.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst